näitused

Näituste ettevalmistus on Mudi tõul traditsioonilisele töökoerale kohaselt, minimaalne. Eeldatakse, et mudi enne näitust ei pesta või kui tingimata vajalik, siis tehakse seda paar päeva enne näitust, et kiharad ja lained saaksid oma kohale laskuda.

 

Enne ringi võib kiharaid või laineid turgutada ka niiskusega, karva märjaks tehes või niisutist pritsides. Nii tulevad karva omadused kõige värskemalt esile. Seda teen tihti ka Aslani puhul.

 

Minu oma kogemusel lainelise karvatüübiga Aslani puhul on enne tavanäitust näitust pesu, just hommikul, enne ringe, volüümi andva shampooniga, hädavajalik. Selleks, et ta öösel oma külgi "ära" ei magaks. Sel lihtsal põhjusel, et meil ei ole fööni ja kuivame loomulikult. Olenevalt maast, kus me esineme ja selle maa näituse reeglitest võin kasutada enne ringi ka karva struktuuri toetavaid vahendeid ja fööni (kui keegi laenab). Samuti võib vajalik olla väike pügamine laudja ja lande piirkonnas, kuna shampoon võib karva liigselt püsti ajada ja ülaliini rikkuda. Erinäitustele minnes ei pese ma aga teda kunagi (ideaalne oleks kuu aega pesemata, et karva struktuur jääks ideaalne, karmim), seal on oluline, et karva struktuur oleks loomulikult karm, samuti on igasugune pügamine vastunäitustatud vähemalt kaks kuud enne.Pesu teeb mudi karva kahjuks pehmeks (proovitud ka karmikarvaliste shampoone ning väidetavalt karva kamimaks tegevaid vahendeid- ei ole abi, karva õige struktuur tuleb esile ainult loomulikult ilma vahendeid kasutamata seistes) pehme ta ideaalis olla ei tohiks.

 

Kaks korda aastas teeme korralikku furmasteriga üle käimist, nii, et koerast jääb poole vähem järgi:)

 

Karva ajab ´minu mudi nagu iga teine koergi, nii, et ilma kammimata oled ise karvane kui ta üle käib.

Seetõttu on ta välimik ka oluliselt erinev nendel perioodidel, uhked ilulained pükste osas ja kaelal, pea-aegu, et puuduvad. Kui teda ei pese, on ka koera hais täiesti olemas, seda siis vastupidiselt sellele, mida eelnevalt kirjandusest lugesin loomulikult jasmiinilõhnaliste mudide kohta :D.

 

Karv on mudil karmimapoolne, kuiva naha tõttu mitte kunagi rasune vaid kuiv.

Mudi on aborigeenne töökoer ning ma leian, et ka näitusel tuleks hinnata füüsilist konditsioon vastavalt alandades hinnet ülekaaluliste ning halvas lihasmassis koerte puhul. Aga seda enamasti ei tehta. 

Kuna mudi tõug on üks vähestest milles võetakse veel tõugu isendeid väljaspool tõuraamatut, esineb ka erinevaid tüüpe nii pea kui kehaehituse osas.Nende hindamisel peaks silmas pidama siiski standardit ning jälgima, et mudi pea ei hakkaks oma paraleelidelt meenutama näiteks tervu oma vaid säilitaks siiski pehmema, kiilukujulise rebase pea ja ilme.

 

 

 

Viimased uudised 03. February - 2013, Mao aasta algus

Näitused
Mao aasta algusega alustasime ka 2013 näitusehooaega, sel aastal ei tule see küll nii mitmekesine kuid midagi ikka.